Blog

halı yıkamanın aşamaları

Öncelikle halı yıkama konusunda da bir takım aşamaların gerçekleşmesi gerekir. Bu konuda detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Sipariş Alma: Halı yıkama işlemini yapacak olan firma sizden yıkama işlemiyle ilgili bilgi alır ve daha sonra siparişiniz alınır. Belirlenen tarihte ise adresinizden halılar teslim alınır.

Fişleme: Temizleme işleminde halıların karışmaması adına kişilere özel olarak abone numarası verilir ve halıya zımbalanır.

Ölçme: Halı temizleme işlemine geçilmeden öne halının kirlilik durumu kontrol edilir. Ücretlendirme halının metrekaresine göre yapılmaktadır. Halı yıkama firmaları ücret belirledikten sonra kişilere bilgi verir. Onay alındıktan sonra işlemler başlatılır. Halıların temizleme ücretleri de gruplandırılır.

Halı yıkama: Temizleme işlemleri birkaç farklı aşamadan meydana gelmektedir. Bu durum halının türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Halı yıkamada ilk işlem toz almadır. Daha sonra halılar havuzlama aşaması adı verilen uygulamayla bir havuzda toplanır. Bu sayede kirlerin yumuşaması ve kimyasal maddelerin halıya tam anlamıyla işlenmesi sağlanır. Asıl yıkama işlemlerine ise daha sonra geçilir. Özel makineler sayesinde bu işlemlere başlanır ve kirli su tamamen alınarak tekrar tekrar şampuanlanıp yıkanmaktadır. Kirlilik derecesine göre bu işlemler uygulanır.

Halı Sıkma ve Kurutma: Durulama işleminden sonra halılar sıkma ve kurutmaya alınır. Sıkma işleminde halı üzerinde sadece el ile temas edildiğinde hissedilebilecek kadar nem kalır. Nemli halıların kurutulması için de mevsimsel özelliklere bağlı olarak farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Bu nemin alınması ve buharlaşmasıyla birlikte atılması amaçlanır.

Son Kontrol: Tüm bu işlemler sağlandıktan sonra halılar üzerinde toz ya da tüy parçalarının kalıp kalmadığı kontrol edilmektedir. Gözden kaçmış olabilecek lekeler ışık altında tekrar kontrol edilmektedir.

Teslimat: Uygulamalar tam anlamıyla sona erdikten sonra halılar teslim edilmek üzere araçlara bırakılır. Alınan adrese aynı şekilde teslim edilir.

Sudem Şirketler Grubu

İletişim için mail adresinden ulaşabilirsiniz..

Hemen Tıkla!