Blog

halı yıkama hakkında bilmeniz gerekenler

Günümüzde halılar farklı şekillerde yıkanmaktadır. Halı yıkama tekniklerini bilmeyen kişiler için en iyi yöntemleri araştırmak gerekmektedir. Çünkü halının cinsine göre farklı yıkama teknikleri uygulanmaktadır.

Derinlemesine halı yıkama işlemleri günümüzde en çok tercih edilen uygulamadır. Sadece profesyonel halı yıkama firmaları tarafından gerçekleştirilebilir ve uygulaması ise oldukça zordur. Halı yıkama fabrikalarında işlemlerden geçirilen halılar daha sonra toz alma dolaplarında tozları alınır. Daha sonra yarı ve tam otomatik halı yıkama makineleri kullanılarak halılar yıkanır.

Şampuanlama yöntemi de günümüz uygulamaları arasındadır. Oldukça ekonomiktir. İlk önce halı yıkama şampuanları halıya sürülmektedir. Bu köpüklerin bileşimleri halıdaki kirleri hızlı bir şekilde çekmektedir. Yıkama işleminden sonra halılar kuruduğunda bu köpük tabakaları da katılaşmaktadır. Detaylı bir işlem gerektirmediği için sıkça kullanılan halı yıkama yöntemlerinden birisidir.

Bir diğer halı yıkama yöntemi ise buharla yıkamadır. Derinlemesine temizlik sağlayabilen buharla yıkama, sıcak su ile yapılır. Halı üzerindeki mantar ve bakterileri yok eden bu uygulama sayesinde halıdaki alerjik maddeler de yok olur. Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız profesyonel bir halı yıkama firmasıyla görüşmenizi de tavsiye ederiz. Çünkü bu firmalar daha çok tekerlekli sıcak su püskürtme makinelerini kullanmaktadır. Günümüzde bu makineleri kiralayabilir ve buharlı yıkama yapabilirsiniz.

Kuru halı temizleme ile halılar temizlenebilmektedir. Halılar önce deterjan ya da çözücüler ile yıkanmaktadır. Daha sonra emici toz halının üzerine serpilmekte ve makinelerle yayılmaktadır. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra elektrikli süpürge ile çekilerek tozdan arındırılır.

Bu yöntemlerin yanında köpükle halı yıkama tekniklerinden de yararlanabilirsiniz. Döner başlıklı fırçalar yardımıyla halılar şampuanlanır ve temizliği sağlanır. Sizler için en kolay yöntem hangisiyse onu tercih ederek rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için http://www.arslanhaliyikama.com.tr adresine gidebilirsiniz.

Sudem Şirketler Grubu

İletişim için mail adresinden ulaşabilirsiniz..

Hemen Tıkla!